TÉMA Epilepsie

Epilepsie

autor: peluma 05.02.2011 11:52

Dobrý den,mám dotaz,který mě velmi tíží.Syn od mého přítele (25 let) má epilepsii od narození a chce si udělat řidičský průkaz.Já jsem zásadně proti,nejen že může zabít sám sebe,když dostane záchvat za volantem,ale i lidé okolo může ohrozit,né-li zabít.Žádný lékař přece nemůže nikomu zaručit,že bude všechno v pořádku a nikdy ten záchvat nedostane?

Odpovědi na otázku

 • Jitka Veletová, studentka medicíny 05.02.2011 14:01
  Epilepsie nemusí automaticky znamenat zákaz řízení. Je však nutný posudek od neurologa, který zhodnotí stav syna vašeho přítele. Zásadním kritériem je doba uplynulá od posledního záchvatu.

Epilepsie patří do témat

Adresář

Diskutujte na téma Epilepsie

Píšeme jinde
 • Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Živáňská pečeně je pokrm slovenské kuchyně, který má spoustu variant. Klasická příprava spočívá v kombinaci vepřového, jehněčího a hovězího masa, které se napíchá na jehlu a pomalu rožní. Ne každý si může tuto přípravu dovolit, proto si dnes připravíme levnější živáňskou pečeni v troubě.

 • Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Vyzkoušejte tip na rychlý oběd či večeři. Špagetový koláč s balkánským sýrem, špenátovými lístky a čerstvými bylinkami dobře chutná, zasytí a není náročný na suroviny.Zdravě.cz na Facebooku