TÉMA Epilepsie

Mohu mít dva druhy epileptických záchvatů?

autor: Deny 28.06.2014 18:03

Dobrý den, chci se zeptat, jestli mohu mít dva typy epileptických záchvatů? Mám generalizované záchvaty grand mail s amnesií a beru 2x denně Dretacen 500 mg. Před ním Lamictal, ale nezabíral. EEG vyšetření: záznam s poruchou areální diff a hmsf i specifických projevů FT bilat., s maximem T bilat -více vpravo. Poslední dobou se mi stává, že se začnu cítit jako před záchvatem (mívám auru), ale nemám pak záchvat, který znám, jen se nemůžu hýbat, upřeně se dívám jedním směrem, nemůžu ani mluvit, přitom všechno okolo vnímám, nebo si to alespoň myslím, protože se mi to stalo 3 x a nikdy u toho nikdo nebyl, takže nemůžu na 100% říct, jestli jsem na chvíli nebyla "mimo". Po tomto "zážitku" mě pokaždé bolí hlava, je mi na zvracení a jsem unavená. Zmatenost bych přičetla i tomu, že nevím, o co se jedná. Je tohle taky epileptický záchvat? Můžu mít dva typy? Nebo to udělala změna léčby? Lze podle EEG poznat, který typ záchvatů mám? Vím, že je to moc otázek, ale jsem z toho zmatená. Moc děkuji za odpověď.


Epilepsie patří do témat

Adresář

Diskutujte na téma Epilepsie

Píšeme jinde
  • Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

    Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

    Živáňská pečeně je pokrm slovenské kuchyně, který má spoustu variant. Klasická příprava spočívá v kombinaci vepřového, jehněčího a hovězího masa, které se napíchá na jehlu a pomalu rožní. Ne každý si může tuto přípravu dovolit, proto si dnes připravíme levnější živáňskou pečeni v troubě.

  • Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

    Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

    Vyzkoušejte tip na rychlý oběd či večeři. Špagetový koláč s balkánským sýrem, špenátovými lístky a čerstvými bylinkami dobře chutná, zasytí a není náročný na suroviny.Zdravě.cz na Facebooku