TÉMA Epilepsie

Mohu mít dva druhy epileptických záchvatů?

autor: Deny 28.06.2014 18:03

Dobrý den, chci se zeptat, jestli mohu mít dva typy epileptických záchvatů? Mám generalizované záchvaty grand mail s amnesií a beru 2x denně Dretacen 500 mg. Před ním Lamictal, ale nezabíral. EEG vyšetření: záznam s poruchou areální diff a hmsf i specifických projevů FT bilat., s maximem T bilat -více vpravo. Poslední dobou se mi stává, že se začnu cítit jako před záchvatem (mívám auru), ale nemám pak záchvat, který znám, jen se nemůžu hýbat, upřeně se dívám jedním směrem, nemůžu ani mluvit, přitom všechno okolo vnímám, nebo si to alespoň myslím, protože se mi to stalo 3 x a nikdy u toho nikdo nebyl, takže nemůžu na 100% říct, jestli jsem na chvíli nebyla "mimo". Po tomto "zážitku" mě pokaždé bolí hlava, je mi na zvracení a jsem unavená. Zmatenost bych přičetla i tomu, že nevím, o co se jedná. Je tohle taky epileptický záchvat? Můžu mít dva typy? Nebo to udělala změna léčby? Lze podle EEG poznat, který typ záchvatů mám? Vím, že je to moc otázek, ale jsem z toho zmatená. Moc děkuji za odpověď.


Epilepsie patří do témat

Adresář

Diskutujte na téma Epilepsie

Píšeme jinde
  • Recept na cibulačku s vínem krok za krokem

    Recept na cibulačku s vínem krok za krokem

    Recept na výbornou polévku, která v těchto mrazech zaručeně zahřeje. Základem je cibule, bílé víno a k podávání nesmí chybět bílá opečená bagetka a sýr. Uvaříme si ji krok za krokem.

  • Vaříme luštěniny

    Vaříme luštěniny

    Hrách, fazole, čočka, cizrna, ale také sója, vigna (naklíčené fazole mungo) či arašídy - to jsou luštěniny, zralá semena luskovin. Luštěniny tvoří základní součást zdravého jídelníčku. Dnes vám dáme tipy k jejich správné přípravě.Zdravě.cz na Facebooku