TÉMA Epilepsie

Národní den epilepsie

O epilepsii panuje ve společnosti stále spousta předsudků, které jsou ovlivněny neznalostí a také strachem z neznámého. Proto vznikla myšlenka založit Národní den epilepsie, a alespoň částečně prolomit bariéry, jež mají někteří lidé vůči této neurologické chorobě.

Poslední zářijový den je epilepsii letos věnován již posedmé. Kromě médií se k němu připojují centra a ambulantní pracoviště zabývající se problematikou této nemoci, dále Společnost E - dobrovolné sdružení pacientů trpících epilepsií, odborná společnost Česká liga proti epilepsii ČLS JEP a skupina odborníků EpiStop. Jednoznačným cílem všech zúčastněných je zbavit nezasvěcené lidi obav a předsudků z epilepsie, naučit je rozpoznat epileptický záchvat a dokázat nemocnému poskytnout první pomoc.

 

Čtěte o epilepsii na Zdravě.cz

 

 

 

 

Národní den epilepsie patří do témat

Přidat příspěvek k tématu

* Povinné pole

Epilepsie patří do témat

Adresář

Diskutujte na téma Epilepsie

Píšeme jinde
  • Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

    Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

    Živáňská pečeně je pokrm slovenské kuchyně, který má spoustu variant. Klasická příprava spočívá v kombinaci vepřového, jehněčího a hovězího masa, které se napíchá na jehlu a pomalu rožní. Ne každý si může tuto přípravu dovolit, proto si dnes připravíme levnější živáňskou pečeni v troubě.

  • Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

    Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

    Vyzkoušejte tip na rychlý oběd či večeři. Špagetový koláč s balkánským sýrem, špenátovými lístky a čerstvými bylinkami dobře chutná, zasytí a není náročný na suroviny.Zdravě.cz na Facebooku