TÉMA Epilepsie

Národní den epilepsie

O epilepsii panuje ve společnosti stále spousta předsudků, které jsou ovlivněny neznalostí a také strachem z neznámého. Proto vznikla myšlenka založit Národní den epilepsie, a alespoň částečně prolomit bariéry, jež mají někteří lidé vůči této neurologické chorobě.

Poslední zářijový den je epilepsii letos věnován již posedmé. Kromě médií se k němu připojují centra a ambulantní pracoviště zabývající se problematikou této nemoci, dále Společnost E - dobrovolné sdružení pacientů trpících epilepsií, odborná společnost Česká liga proti epilepsii ČLS JEP a skupina odborníků EpiStop. Jednoznačným cílem všech zúčastněných je zbavit nezasvěcené lidi obav a předsudků z epilepsie, naučit je rozpoznat epileptický záchvat a dokázat nemocnému poskytnout první pomoc.

 

Čtěte o epilepsii na Zdravě.cz

 

 

 

 

Národní den epilepsie patří do témat

Přidat příspěvek k tématu

* Povinné pole

Epilepsie patří do témat

Adresář

Diskutujte na téma Epilepsie

Píšeme jinde
  • Recept na cibulačku s vínem krok za krokem

    Recept na cibulačku s vínem krok za krokem

    Recept na výbornou polévku, která v těchto mrazech zaručeně zahřeje. Základem je cibule, bílé víno a k podávání nesmí chybět bílá opečená bagetka a sýr. Uvaříme si ji krok za krokem.

  • Vaříme luštěniny

    Vaříme luštěniny

    Hrách, fazole, čočka, cizrna, ale také sója, vigna (naklíčené fazole mungo) či arašídy - to jsou luštěniny, zralá semena luskovin. Luštěniny tvoří základní součást zdravého jídelníčku. Dnes vám dáme tipy k jejich správné přípravě.Zdravě.cz na Facebooku